FashionStory.pl - Modowy Sklep Internetowy | Jak się ubierać w stylu street ?
33
post-template-default,single,single-post,postid-33,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-13.8,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Jak się ubierać w stylu street ?

Przeniesienie trendów na ulicę wprost ze światowych wybiegów nie do końca się sprawdza. Często projektanci stawiają tutaj bowiem na projekty typowo artystyczne, które zupełnie nie sprawdzają się jako element codziennego stroju.

Dlatego kolekcje trafiające do butików i popularnych sieciówek najczęściej wyglądają nieco inaczej. Są połączeniem aktualnych trendów z wygodą.

Moda uliczna, czyli street style

W świecie mody obowiązuje określenie street style lub street fashion. Tym terminem określa się kolekcje ubrań, które zostały zaprojektowane z myślą o codziennym stroju, w którym z powodzeniem można wyjść na ulicę, randkę, spacer po parku czy do ogródka kawiarnianego. Street style to po prostu ubrania, które sprawdzą się nie tylko w studiach fotograficznych czy na światowych wybiegach. Ubrania z takich kolekcji stawiają na luz, wygodę i pewną neutralność. Tutaj kreacje nie szokują. Zbyt odważne trendy zupełnie nie przyjęłyby się przecież na ulicach. Moda uliczna to także dodatki – torebki, buty, płaszczyki itp.

``Moda nie istnieje wyłącznie w ubiorach. Moda jest na niebie, na ulicy, moda to idee, sposób życia, wszystko to, co się dzieje”. – Coco Chanel

Najważniejszy jest luz

Ubrania z kolekcji street style przede wszystkim mają zapewniać komfort i wygodę. Latem są to więc luźne, przewiewne tkaniny, jesienią cieplejsze ciuszki (np. pikowane kurtki). Wielu z nas określenie street style kojarzy się z szerokimi spodniami, bluzami z kapturem, dresami, czapkami z daszkiem. Ale współczesna moda uliczna tak naprawdę niewiele wspólnego ma z subkulturą hip hopową. Owszem sieci odzieżowe przemycają do stylizacji tego typu elementy, ale są one jedynie bazą lub częścią całej stylizacji. Nieodzownym elementem (niezależnie od trendów) są tutaj najczęściej:

  • dżinsy
  • buty vansy
  • kolorowe t’shirty
  • sandały na koturnach lub obcasach
  • duże, pakowne torby

Wyznacznikami street fashion są ulice światowych metropolii – Nowego Jorku, Mediolanu, Paryża. I to właśnie stamtąd trendy trafiają także na ulice polskich miast.

Jak się ubrać w wakacje i po nich?

Wakacje w mieście wymagają dobrania odpowiednich stylizacji. Warto postawić na wspomniany już luz i swobodę. I podkreślić piękną opaleniznę. W jaki sposób? Przede wszystkim jasnymi kolorami. Wakacje to także czas, kiedy można pobawić się modą. Spódnica w zestawie z bluzą? A czemu nie? Takie zestawienie jest dziewczęce i pozwoli wyróżnić się z tłumu. A latem wcale nie musimy trzymać się sztywnych kanonów. Letnie miesiące pozwalają także poeksperymentować z kolorami. Nie warto więc trzymać się klasycznych barw i szare sweterki schować głęboko w szafie.

Dobierz odpowiednie tkaniny

Warto pamiętać także o tym, że lato w mieście wymaga dobrania nie tylko modnych fasonów i odcieni, ale także odpowiednich tkanin. W upale sprawdzą się materiały przewiewne. Idealna jest tutaj bawełna oraz len. Z tych tkanin mogą być uszyte spódnice, tuniki, t’shirty.

No Comments

Post A Comment