FashionStory.pl - Modowy Sklep Internetowy | Makijaż fashion
17
post-template-default,single,single-post,postid-17,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-4,qode-theme-ver-13.8,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
qode interactive strata

Makijaż fashion

Choć zapewne nie stosujesz go sama, na pewno makijaż fashion nie jest Ci obcy. Każdego dnia jesteśmy bombardowane okładkami czasopism czy bannerami reklamowymi albo programami telewizyjnymi, z których patrzą na nas pół-realne istoty w niespotykanych i niecodziennych stylizacjach, fryzurze czy wyglądzie. To prawda, świat mody rządzi się swoimi prawami – to miejsce, gdzie styliści, projektanci, a dzięki nim również fotografowie, wizażyści i fryzjerzy mogą podnieść swoją kreatywność i umiejętności i zaprezentować je w taki sposób, że urosną do rangi sztuki.

Wbrew pozorom, makijaż fashion potrafi być czasem bardzo minimalistyczny, w zależności od potrzeb sesji zdjęciowej, stylizacji czy też wizji samego domu mody. Jeżeli kreacje są geometryczne i minimalistyczne, to taki będzie również makijaż. Często nosi on znamiona charakteryzacji, a modelki mają doklejane szlachetne kamienie, nity, pióra czy też płatki złota.

Makijaż fashion narodził się jako uzupełnienie wizerunku kreowanego przez projektantów mody i sposób wyrażenie siebie. Najwięksi wizażyści tego świata mają okazję co roku nie tylko wpływać na trendy w makijażu, lecz również tworzą wizerunek dopełniający kreację. Zasada jest jedna – makijaż powinien wpasować się we wspólną wizję projektanta, fotografa i makijażysty. Jeśli ta ekipa odpowiednio popuści wodze fantazji, modelka przestaje przypominać zwykłą kobietę i przeistacza się, w kogo tylko dusza zapragnie: może zostać starożytną boginią, pozaziemską istotą, gejszą, uosobieniem natury i nie tylko. Tak naprawdę w tym makijażu nie ma granic, tak jak granic nie stawia sobie moda. Dlaczego makijaż fashion jest używany zamiast „zwykłego”, codziennego makijażu? Odpowiedź na to jest prosta – nic tak bardzo nie przykuje uwagi, jak „kolorowy ptak”.

Jakie są kluczowe punkty makijażu fashion?

Nieskazitelna cera – bez względu na to, czy makijaż ten wyróżnia się zaledwie jednym akcentem, czy też bogactwem całej palety kolorów, piękna cera to warunek konieczny tego makijażu. Jeżeli modelka takiej nie posiada, makijażysta robi wszystko, aby zatuszować niedoskonałości. W przypadku sesji zdjęciowych resztę problemów skórnych fotograf usuwa w programach do obróbki grafiki w etapie postprodukcji.
Lśniąca skóra – choć na co dzień lubimy mat na twarzy i nieestetyczny błysk dzielnie pudrujemy albo zacieramy bibułkami matującymi, w makijażu fashion często skóra ma się pięknie błyszczeć. Szczególnie na zdjęciach wygląda to bardzo kusząco. Aby to osiągnąć, makijażyści używają dużej ilości produktów rozświetlających w płynie oraz sypkich. Dodatkowy blask może być również dodany w postprodukcji. Na wybiegach odpowiednie oświetlenie podkreśla ubrania, jak również makijaż.
Zabawa – to bardzo ważny element tego makijażu – na pewno nie może być nudno!
Nie ma być „ładnie”, lecz oryginalnie – makijaż wieczorowy, ślubny i dzienny ma za zadanie upiększyć kobietę. Makijaż fashion ma wyrazić artystyczny zamysł i podkreślić oraz uzupełnić kreację. Często ten makijaż szokuje albo mówiąc wprost – szpeci ładną modelkę. Ma być oryginalnie i nietuzinkowo. Często cechy charakterystyczne, jak np. odstające uszy, piegi czy blizny nie są tuszowane, lecz podkreślane (przykładem jest modelka Chantelle Winnie, która z bielactwa zrobiła swój znak rozpoznawczy).

Jak stworzyć makijaż fashion?

Jeśli chcesz ucharakteryzować kogoś do sesji zdjęciowej, pamiętaj o poniższych zasadach:

– określ wizję: jaki jest cel sesji – komercyjna, reklamująca konkretne produkty, czy czysta „sztuka”? Kto jest sponsorem sesji – ta osoba powinna określić, na czym jej najbardziej zależy.
– dogadaj plan z pozostałymi osobami pracującymi przy projekcie: dowiedz się, jakie ubrania będą prezentowane, co będzie chciał uchwycić fotograf. Makijaż powinien współgrać z całością. Jeśli to makijaż na wybieg, porozmawiaj z projektantem – może ma jakieś ogólne wytyczne? Na pokazie często pracuje cała ekipa wizażystów, którymi przewodzi jedna osoba. Ona nakreśla wizję i szkicuje makijaż (na tzw. face chart), a zadaniem reszty wizażystów jest jak najwierniejsze odwzorowanie tego makijażu na modelkach.
– przypatrz się modelce – nie każdy makijaż będzie się dobrze prezentował na konkretnych typach urody, dlatego warto zaplanować swój makijaż fashion, biorąc pod uwagę twarz modelki, jej charakterystyczne cechy. Potraktuj modelkę jak „płótno”, na którym powstanie Twoje dzieło.
– zaprojektuj swój makijaż – najlepiej na profesjonalnym „face chart”, czyli specjalnym szkicu twarzy na kartce. Pozwoli on Tobie zwizualizować sobie makijaż, zanim stworzysz go na modelce.
– dobierz produkty – czy Twój makijaż będzie wymagał specjalnych materiałów, czy produktów? Często spełnienie wizji wymaga zakupu specjalistycznych produktów jak farby SFX (Special Effects).

Kilka pomysłów na makijaż fashion:

– Ciekły metal – ostatnio bardzo popularny pomysł – wystarczy zmieszać cień sypki w kolorze złota lub srebra z kilkoma kroplami płynu Duraline (do zakupienia w sklepach Inglot) – mieszanka przypomina do złudzenia roztopione złoto lub srebro. Taki „ciekły metal” można nakładać na usta lub policzki i robić zdjęcia kropel ściekających z twarzy – wygląda bardzo ciekawie na fotografiach.
– Płatki metalu – prosty i efektowny pomysł – płatki metalu do zdobienia ciała i paznokci dostępne są w wielu drogeriach (np. Hebe) oraz internecie. Płatki rozdzielamy i przyklejamy do twarzy według uznania.
– Gradient – obszar oczodołu często jest wycieniowany u modelek. Cała twarz powinna być pomalowana jasnym podkładem (niczym maska). Brwi malujemy cieniem w ciemnym odcieniu i rozjaśniamy go stopniowo w kierunku oka. Mile widziane mocne kolory dla większego kontrastu.
– Wyraziste usta – minimalistyczny sposób na makijaż fashion to podkreślenie samych brwi i ust – za to wręcz grotestowo i wyraziście. Usta mogą być czarne, fioletowe, zielone czy niebieskie, a brwi smoliście czarne… Reszta twarzy pomalowana rozświetlaczem lub podkładem. Nie tuszujemy nawet rzęs.

No Comments

Post A Comment